ویزا و گرین کارت امریکا از طریق سرمایه گذاری EB-5

اخذ گواهینامه انتقال سرمایه به امریکا
تشکیل پرونده معافیت از طرح ترامپ 212F
OFAC License & Visa waiver

تماس با دفتر تهرانتماس با دفتر دوبی

Our Latest  Approvals

یکی از روش های مهاجرت به امریکا سرمایه گذاری EB-5 است که به دو صورت مهاجرتی و غیرمهاجرتی صورت می گیرد. مشورت با متخصصین متبحر و کارآزموده در خصوص نحوه اجرا ، مراحل اقدام و زمانبندی این روش مهاجرتی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

eb-table-farsi  

EB-5 چیست و چه مزایایی دارد؟

این ویزا ، برای افرادی است که از نظر مالی توانایی لازم را برای سرمایه گذاری در امریکا دارند و قصد ایشان مهاجرت به صورت دائمی یا موقتی به کشور امریکا است.

مزایای ویزای سرمایه گذاری EB-5

 • گرفتن پاسپورت امریکا
 • داشتن قسمتی از سرمایه به صورت دلاری در کشور امریکا
 • بهبود کیفیت زندگی و دسترسی وسیع تر به منابع و امکانات برای تجارت ، کار، زندگی و تحصیل

مبلغ سرمایه گذاری چقدر است؟

مبلغ سرمایه گذاری در حال حاضر در مناطقی با میزان بیکاری بالا ( 150 درصد میانگین درصد بیکاری کشور- TEA)، حداقل 900 هزار دلار و در مناطق خارج از این محدوده حداقل 1 میلیون دلار می باشد. لازم به ذکر است این مبالغ در آینده نزدیک بصورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

واجدین شرایط ویزای EB-5 چه کسانی هستند؟

افرادی که علاوه بر مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری، حداقل 1 میلیون دلار دارایی داشته باشند و بتوانند منشا سرمایه را به صورت مستند نشان دهند.

آیا این ویزا شامل خانواده فرد سرمایه گذار هم می شود؟

بله ، به تمام افراد خانواده به صورت مستقل گرین کارت تعلق می گیرد و آنها اجازه قانونی برای کار و تحصیل خواهند داشت. تمام افراد خانواده: یک همسر، و فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند و تحت تکفل والدین خود می باشند.

آیا ویزای EB-5 به گرین کارت تبدیل می شود؟

EB-5 جزء ویزاهای مهاجرتی بوده و از بدو ورود به امریکا گرین کارت صادر می شود.

کل پروسه EB-5 چقدر طول می کشد؟

در شرایط کنونی این پروسه از روز تشکیل پرونده در اداره مهاجرت تا دریافت گرین کارت بطور متوسط 24 – 26 ماه به طول می انجامد.

مراحل اقدام برای EB-5 چیست و زمانبندی آن به چه صورتی است؟

 • انتخاب وکیل
 • انتخاب پروژه
 • تنظیم قرارداد با پروژه و انتقال همه ی سرمایه یا بخشی از آن به پروژه
 • تشکیل پرونده در اداره مهاجرت
 • بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت و درخواست برای ارائه مدارک و مستندات بیشتر در صورت لزوم
 • تایید از طرف اداره مهاجرت
 • مصاحبه در سفارت
 • اخذ ویزا در پاسپورت
 • ورود به امریکا وانجام مراحل اداری
 • دریافت گرین کارت موقت دو ساله

مدت زمان متوسط از روز تشکیل پرونده تا دریافت گرین کارت اولیه ( موقت ) ، 24 تا 26 ماه می باشد. زمان گرفتن گرین کارت به عواملی مانند حجم پرونده های در حال بررسی توسط اداره مهاجرت، ومدت زمان لازم برای بررسی پرونده و یاSecurity Check بستگی دارد.

میزان سود سرمایه گذاری چقدر است؟ و نحوه پرداخت آن به چه شکل خواهد بود؟

میزان سود سرمایه کاملا به قراردادهای تنظیم شده از طرف پروژه بستگی دارد ولی در پروژه هایی که سابقه موفقیت و اعتبار آنها به صورت مستند در دسترس می باشد، این میزان بسیار جزئی خواهد بود. این سود به صورت فصلی ، شش ماهه، و یک ساله می باشد و یا در زمان بازگشت سرمایه گذاری محاسبه و پرداخت خواهد شد.

آیا مبلغ سرمایه گذاری قابل بازگشت است ؟ نحوه بازگشت آن به چه شکل خواهد بود؟

مبلغ سرمایه گذاری طبق قوانین تعیین شده باید بازگردانده شود و پروژه های با سابقه و معتبر پس از گذشت 5 تا 7 سال از زمان سرمایه گذاری اقدام به بازگشت آن خواهند کرد.

هنگامی که پروژه اعلام آمادگی به بازگشت سرمایه گذاری می کند، مبلغ قابل باز پرداخت فقط به خود سرمایه گذار یا به کسی از طرف ایشان که وکالت نامه قانونی داشته باشد؛ به بانک مبدا سرمایه گذاری یا حسابی که سرمایه گذار تعیین می کند بازگردانده خواهد شد .

آیا تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود دارد؟

طبق قوانین تعیین شده از طرف اداره مهاجرت، سرمایه گذاری باید در ریسک باشد. وجود ریسک در همه سرمایه گذاری هایی که با ایجاد شغل همراه هستند اجتناب ناپذیر است. با این حال از طریق انتخاب یک پروژه با سابقه و معتبر می توان میزان این ریسک را به حداقل رساند و بهترین تضمین، انتخاب پروژه ای با ثبات از لحاظ سرمایه گذاری، وکیلی با تجربه در هنگام عقد قرارداد و استفاده از شرکت هایی است که می توانند تجزیه و تحلیل دقیق مالی روی این پروژه ها انجام دهند.  Financial Brokers)

آیا من به عنوان فرد سرمایه گذار مسئول ایجاد شغل هستم؟

خیر، مسئولیت ایجاد شغل (مستقیم و/یا غیر مستقیم) برای مدت حداقل 5 سال تا زمان بازگشت سرمایه به سرمایه گذاران بر عهده پروژه می باشد.

با توجه به اینکه با ارسال سرمایه به پروژه، مبلغ سرمایه گذاری از کنترل فرد سرمایه گذار خارج می شود ، چطور می توان از صحت سرمایه گذاری اطمینان حاصل کرد؟

تمام مراحل انتقال سرمایه به پروژه می بایست تحت نظارت وکیل باشد. و پروژه پس از ارسال قرارداد تنظیم شده و امضاء طرفین ( سرمایه گذار و پروژه )، با ارائه شماره حساب خود که در قرارداد ذکر گردیده، به سرمایه گذار اطلاعات کافی برای انتقال سرمایه به پروژه را می دهد.

سرمایه گذار می تواند از پروژه درخواست نماید که وی را به صورت مکتوب از دریافت مبلغ سرمایه گذاری شده مطلع گرداند. همچنین وکیل سرمایه گذار با نظارت بر این روند و بررسی اسناد ارائه شده از سمت پروژه و موکل خود ، صحت و سقم مراحل فوق را تایید خواهد نمود .

چنانچه پس از بررسی پرونده در اداره مهاجرت ، و یا پس از انجام مصاحبه ، ویزای EB-5 به فرد سرمایه گذار داده نشود ، سرمایه او چه خواهد شد؟

این امر کاملا به قرارداد منعقد شده بین پروژه و فرد سرمایه گذار بستگی دارد. در پروژه های با سابقه و معتبر ، چنانچه در مرحله اول بررسی پرونده در اداره مهاجرت (I-526) ، نتیجه مورد نظر حاصل نگردد و درخواست وی در اداره مهاجرت پذیرفته نشود، پروژه می بایست تا حداکثر 90 روز مبلغ سرمایه گذاری را به سرمایه گذار عودت دهد.

اما اگر این اتقاق ( عدم پذیرش درخواست ویزا) در مرحله سفارت و پس از مصاحبه اتفاق بیفتد بطور معمول مبلغ سرمایه گذاری شده تا انتهای زمان تعیین شده در قرارداد، در پروژه باقی خواهد ماند. و سرمایه همزمان با بازگشت سرمایه دیگر افراد سرمایه گذار بازگردانده خواهد شد.

مشکلات معمول در پروسه EB-5 چیست؟

برای متقاضیان مختلف ، مشکلات مختلفی ممکن است در روند پرونده اتفاق بیفتد. اما معمول ترین آنها برای سرمایه گذاران (ایرانی) به این ترتیب می باشد:

 • منشاء و نحوه انتقال سرمایه به پروژه
 • پروژه نتواند در مدت زمان تعیین شده به تعهدات خود عمل نماید
 • عدم صحت اطلاعات ارائه شده از سوی سرمایه گذار به اداره مهاجرت و مغایرت با درخواست ویزاهای گذشته ایشان (درصورت وجود).
 • نقص در تشکیل پرونده و ارسال پرونده ناقص و عدم ارائه مدارک و مستندات لازم و کافی دال بر توان مالی سرمایه گذار ، سوء پیشینه و غیره.

آیا مبلغ سرمایه گذاری برای کل خانواده است یا اینکه به ازای هر فرد می بایست پرداخت شود؟

یگ سرمایه گذاری برای افراد یک خانواده کافی است. تعریف یک خانواده برای ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی: یک همسر، و فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند و تحت تکفل والدین خود می باشند.

آیا محدودیتی برای محل سکونت و کار یا تحصیل در امریکا وجود دارد؟

خیر، هیچ گونه محدودیتی در محل سکونت ، تحصیل و یا کار برای فرد سرمایه گذار و خانواده ایشان وجود ندارد. فرد سرمایه گذار و خانواده ایشان می توانند در هر کجا که بخواهند شرکت یا کمپانی تاسیس کنند و از تمام مزایایی که یک شهروند امریکایی برخوردار است بهره مند شوند.

آیا فرد سرمایه گذار یا خانواده او می توانند در پروژه مورد نظر کار کنند یا شراکت داشته باشند؟

خیر، در شرایط امروزسرمایه گذاربیشتر نقش بانک را در سرمایه گذاری ایفا می کند. به عبارت دیگر سرمایه خود را به صورت وام در اختیار پروژه قرار می دهد. در نتیجه، از طرف پروژه هیچگونه شغل یا شراکتی برای فرد وام دهنده (سرمایه گذار) در نظر گرفته نخواهد شد.

نقش وکیل متخصص و با تجربه در زمینه EB-5 چیست ؟

نقش وکیل باتجربه در روند پرونده های مهاجرتی پیچیده ای مانند EB-5 که از عوامل مختلفی تاثیر می پذیرد بسیار مهم وکلیدی است. برخی از عوامل تاثیر گذار بر پرونده های EB-5 عبارتند از:

 • جمع آوری و ارائه مدارک لازم و کافی دال بر صحت و سلامت منشاء سرمایه گذاری
  تطابق پروژه ها در قالب ها ی تعیین شده از طرف اداره مهاجرت
 • دریافت شرح کامل از گذشته پروژه بر اساس اطلاعات موجود از طرف سازمان ها و نهاد های دولتی
 • جلوگیری از اشتباهاتی مانند عدم توجه به سن فرزندان در هنگام تشکیل پرونده
 • راهنمایی و انجام تغییرات لازم در پرونده با توجه به شرایط و مشکلاتی که در حین پروسه یا در آینده نزدیک اتفاق می افتد ، مانند تغییر در مسائل خانوادگی و ازدواج ، شرایط مالی و کاری و بسیاری موارد دیگر.

آیا می توان پس از دریافت گرین کارت ، و دریافت سرمایه ، آن را در پروژه دیگری سرمایه گذاری کرد؟

پس از بازگشت سرمایه از طرف پروژه، سرمایه گذار می تواند از سرمایه خود در هر سرمایه گذاری قانونی دیکر، حساب پس انداز خود ، سهام و اوراق بهادار استفاده نماید.

آیا به سرمایه گذاری من مالیات تعلق می گیرد؟

به صورت معمول و قانونی ، فرد سرمایه گذار می بایست پیش از انتقال سرمایه خود به پروژه مالیات آن را پرداخت کرده باشد، یا طبق قوانین تعریف شده در کشور مبداء سرمایه ، به صورت قانونی از پرداخت مالیات برای سرمایه مورد نظر معاف شده باشد .

آیا پس از ورود به امریکا و دریافت گرین کارت ، درآمد حاصل از منابع مالی دیگر در خارج از امریکا مشمول پرداخت مالیات بر در آمد خواهد شد؟

برای دریافت پاسخ این سوال لازم است با یک وکیل مالیات یا حسابدار با تجربه در امریکا که با قوانین و شرایط داخل امریکا و قوانین مالیات بین المللی (WWT) آشنایی کافی داشته باشد مشورت نمایید.

برای مشورت در مورد ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری, لطفآ با خانم دکتر مرجان کسری یا آقای بابک حجت در دفاتر ما در دوبی,امریکا یا تهران تماس بگیرید.

امریکا :
0905 500 212 1+
7060 400 203 1+
دبی:
Office: +971 4 518 2505
Cell:  +971 505 410 417
تهران:
4800-9905 21 98+